Ondrášovka Cup

12. 6. 2018

Ondrášovka Cup U8 vyhrála Slavia, synové slavných mezi nejlepšími

Příbram přivítala poslední finálový turnaj Ondrášovka Cupu – Pohár mládeže FAČR kategorií U8 – U13 v sezóně 2018. Závěr obstarala kategorie U8 a v Příbrami, kde se dlouhodobě daří mládežnickému fotbalu, se ze třetího letošního prvenství radovala pražská Slavia.

I na dalších místech skončily pražské kluby, když druhé místo obsadila Sparta a třetí Bohemians 1905. Mladí fotbalisté Slavie se letos radovali celkem potřetí. K triumfům v kategoriích U13 v Rokycanech a U9 před týdnem v Hradci Králové přidali další titul i nejmladší hráči v kategorii U8. Slavia za celý turnaj ani jednou neprohrála. Základní skupinou prošli červenobílí bez jediného zaváhání a s plným bodovým ziskem postoupili do Zlaté skupiny. Stejný kousek se podařil i Spartě, která v pěti utkáních dosáhla impozantního skóre 46:7.

Ve Zlaté skupině už dokázala udržet neporazitelnost jen Slavia. Sparta totiž podlehla Slavii 2:5 a Mladé Boleslavi 3:4. Slavia naopak zvládla i vyvrcholení turnaje suverénním způsobem. Ve Zlaté skupině neztratila ani bod a s plným ziskem 21 bodů a se skóre 49:18 si z Příbrami odvezla vítěznou trofej. Do Prahy míří i další dvě medaile – stříbrné patří Spartě a bronzové Bohemians.

 

 

U Ondrášovka Cupu je již od prvního ročníku Středočeský krajský fotbalový svaz v čele s jeho předsedou Miroslavem Libou. „Středočeský krajský fotbalový svaz je u projektu od začátku a samozřejmě se snažíme maximálně pomáhat. Já se pravidelně finálových turnajů účastním, což je pro mě vždy nádherný zážitek.“

Každý finálový turnaj Ondrášovka Cupu měl své patrony a v Příbrami jimi byli úspěšní trenéři mládeže Václav Černý a Antonín Barák, jejichž synové hrají v Ajaxu (Černý) a Udine (Barák). Synové jiných slavných otců brali v Příbrami individuální ocenění. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhodnocen Jan Nezmar, syn člena Klubu ligových kanonýrů a bývalého hráče Opavy, Liberce nebo Slovácka a současného sportovního ředitele Slavie Jana Nezmara. Nejvíce gólů pak nastřílel Lukáš Kobylík, jehož otec David hrával mj. v Olomouci, Štrasburku nebo Bielefeldu. Oba synové známých fotbalistů se ve svých odpovědích vzácně shodli. „Hraju na různých postech. Líbí se mi Ronaldo a taky Gareth Bale a chtěl bych někdy hrát za Real.“ Lišili se jen v jedné odpovědi, kdyby se jim nepodařilo dostat se do Realu. „Nebo bych chtěl hrát za Slovan Liberec,“ hlásil mladší z Nezmarů a menší Kobylík taky zůstal věrný rodinné tradici: „Anebo budu hrát za Sigmu.“

Nejvíce finálových turnajů, celkem tři, vyhrála Slavia (U8, U9 a U13). Dvě prvenství získala Sparta (U10 a U12) a jedno Hradec Králové (U11).

 

Nejlepší brankář Boris Jezerčík FC Vítkovice 1919

Nejlepší střelec Lukáš Kobylík Sigma Olomouc

Nejlepší hráč Jan Nezmar Slovan Liberec 

 

POŘADÍ KATEGORIE U8

1. SK Slavia Praha 21

2. AC Sparta Praha 15

3. Bohemians Praha 1905 13

4. FK Mladá Boleslav 13

5. FC Hradec Králové 7

6. FC Písek 6

7. FK Spartak Choceň 6

8. FC MAS Táborsko 0