Ondrášovka Cup

27. 9. 2018

Sparta dostala trofej pro vítěze Ondrášovka Cupu 2018

Mládežnické týmy Sparty, které společnými silami získaly prvenství v Ondrášovka Cupu – Poháru mládeže FAČR, už mají ve svém držení vítěznou trofej. 

Před ligovým utkáním Sparty s Libercem převzali mladí fotbalisté Sparty pohár pro vítěze a všichni dohromady se mohli podělit o radost s dvanácti tisíci přítomnými diváky. A navíc možná svým triumfem inspirovali své vzory k jasnému vítězství nad vždy obávaným Libercem.

Dvanáct tisíc diváků v Generali Areně zažilo veskrze pozitivní večer plný sparťanských triumfů. Nejprve mládežnické týmy Sparty převzaly pohár pro vítěze Ondrášovka Cupu za rok 2018 a následně letenské áčko udrželo podzimní ligovou neporazitelnost, když zdolalo Slovan Liberec 4:1.

 

Pohár do rukou kapitánů sparťanských týmů předali generální ředitel společnosti Ondrášovka Libor Duba, místopředseda představenstva AC Sparta Praha Adam Kotalík a také dva zástupci FAČR, kteří se podílejí na směřování českého mládežnického fotbalu, Michal Prokeš a Antonín Barák.

Týmy získávaly v Ondrášovka Cupu za umístění v první desítce body od deseti pro vítěze až po jeden pro desáté družstvo. Vítězem Ondrášovka Cupu je pak klub, který ve všech kategoriích nasbírá v součtu nejvyšší počet bodů. Ondrášovka Cup za rok 2018 patří pražské Spartě. Z celkového počtu šesti finálových turnajů jednotlivých kategorií vyhrála Sparta dva, konkrétně v kategoriích U10 a U12.

Největší rival Sparty, Slavia, sice získala tři turnajová prvenství (U8, U9 a U13), ale pro celkový úspěch v Ondrášovka Cupu je klíčová vyrovnanost konečných umístění v jednotlivých kategoriích. Ke dvěma vyhraným turnajům totiž Sparta přidala ještě dvě druhá, jedno třetí a jedno čtvrté místo. Naopak v konečném pořadí druhá Slavia měla výpadek v kategorii U10, v níž nezískala ani bod. Třetí pak skončil Hradec Králové, i díky titulu v kategorii U11. Mezi nejlepší se prosadily i menší kluby, když se o sedmé místo dělí FK Pardubice, FC Hlinsko a FK Medlov.

Nový ročník Ondrášovka Cupu už má za sebou první předkvalifikační turnaje. Finálovým turnajům pak budou patřit květen a červen roku 2019.

 

Celkové pořadí 2018 

1. AC Sparta Praha 41 bodů

2. SK Slavia Praha 30 bodů

3. FC Hradec Králové 20 bodů

4. FK Mladá Boleslav 19 bodů

5. Bohemians Praha 1905 23 bodů

6. SFC Opava 7 bodů

7. FK Pardubice 7 bodů

7. FC Hlinsko 7 bodů

7. FK Medlov 7 bodů 

Umístění Sparty v jednotlivých turnajích:

U8: 2. místo

U9: 3. místo

U10: 1. místo

U11: 4. místo

U12: 1. místo

U13: 2. místo

Vítězové jednotlivých kategorií 2018

U8: SK Slavia Praha

U9: SK Slavia Praha

U10: AC Sparta Praha

U11: FC Hradec Králové

U12: AC Sparta Praha

U13: SK Slavia Praha