25. 7. 2020

Superliga v plážovém fotbale míří do finiše! Final Four odvysílá ČT Sport

Základní část české Superligy v plážovém fotbale skončila. Tři hrací víkendy nabídly velmi zajímavé zápasy se skvělou kvalitou. Z osmičky týmů vzešla postupující čtveřice, kterou už v neděli 26. července čeká v pražském sportcentru Na Korábě finálový turnaj, všechny čtyři zápasy v přímých přenosech odvysílá ČT Sport!

Nedělní program Final Four odstartuje už v 10 hodin, kdy se odehraje první semifinále mezi vítězem základní části Bohemians a Ladronkou Praha. Hned po něm bude následovat druhá bitva o postup do finále mezi Slavií a jediným zahraničním týmem v české nejvyšší soutěži ViOn Slovakia. Zápas o 3. místo je na plánu v 15 hodin a finále začne v 16:30.

Titul obhajuje pražská Slavia, která v letošní základní části potvrdila roli jednoho z největších favoritů a skončila na druhém místě. Prohrála jediný zápas, když v závěrečném duelu nestačila na suverénní Bohemians, které si po skvělém obratu ve třetí třetině zajistili prvenství v základní části.

Do finálového turnaje Superligy se premiérově dostal i slovenský tým. ViOn Slovakia zakončil základní část na třetím místě se ziskem 11 bodů. Na čtvrté postupové místo, které ve svých rukou dlouho držela Dukla Praha, se nakonec překvapivě vyhoupla Ladronka Praha.

Dukla se po loňské premiérové účasti ve Final Four tentokrát do semifinále nepodívá, skončila na pátém místě. Šesté místo patří Teplicím, sedmí skončili Villagers Uherské Hradiště a poslední osmé místo patří BSS Praha.

Nejlepším střelcem základní části se stal Pavol Hrnčiar z ViOn Slovakia, který v sedmi duelech nasázel 14 branek. Svou pozici nicméně bude muset ještě obhajovat v nedělním finálovém turnaji, o pár gólů za ním se drží hned několik dalších hráčů.

Kompletní program nedělního Final Four odvysílá v přímých přenosech ČT Sport. Kdo má možnost, může dorazit přímo do pražského sportcentra Na Korábě. Vstupné se neplatí.