5. 7. 2018

Svátek plážového fotbalu v Portugalsku i s českými týmy

Portugalské město Nazaré je natěšené na jeden z vrcholů letošní sezony plážové kopané a do akce se hlásí také česká mužská i ženská reprezentace. Muži se v konkurenci Norska, Bulharska a Andorry poměří v Evropské lize a v sázce je boj o návrat do elitní evropské skupiny.

Ženy se podruhé v historii představí na mistrovství Evropy. Co je pro český plážový fotbal unikátní? Vůbec premiérově se oba elitní výběry ukážou společně na velké akci.

„Jsme moc rádi, že se i ženský tým začíná etablovat na mezinárodní scéně. Plážový fotbal jde celosvětově rychle dopředu a my jsme rádi, že máme obě družstva na této úrovni,“ říká Jan Dámec, předseda komise plážové kopané v ČR.

Češi v Nazaré, letovisku na pobřeží Atlantického oceánu, ale nestojí před lehkými výzvami. Mužský tým se ve stále silnější konkurenci pokusí o vítězství ve čtyřčlenné skupině, což by jej poslalo do hry o postup do evropské A divize a zároveň o Evropské hry v Minsku v roce 2019.

„Popereme se o to. Máme zkušený tým a věřím v dobrý konec. Byť naše skupina bude nesmírně vyrovnaná. Už první zápas s Norskem může dost napovědět. Ale v našich silách postup je,“ věří Martin Dlouhý, nový trenér mužského A týmu, který povede reprezentaci na své druhé akci.

„Hodně sázíme na standardní situace, maximálně se jim věnujeme. Výhledově by to měla být alfa a omega našeho výběru,“ nastínil Dlouhý, který proslul také jako výtečný futsalista. A postupový klíč? Z B divize postupují do další fáze vítězové čtyř kvalifikačních skupin a tři týmy s nejlepší bilancí na druhých místech.

Ženy v Nazaré čelí maximálně náročné prověrce: v základní skupině evropského šampionátu narazí na Anglii a Španělsko, které Euro ovládly v posledních dvou letech. „Soupeře známe velmi dobře. V Anglii jsme před týdnem odehrály přípravné dvojzápas, a přestože jsme pokaždé prohrály, vzaly jsme si z toho dost užitečných věcí. Víme, do čeho jdeme, můžeme jen překvapit. Náš tým jde postupně nahoru, chceme to potvrdit i tady. Placka by byla moc fajn,“ přála si brankářka Hedvika Vacíková.

Přímé přenosy zápasy českých reprezentací je možné od pátku sledovat na webu: www.beachsoccer.cz 

 

Program zápasů českých týmů v Nazaré:

Muži – Evropská liga divize B:

Pátek 6. července (14:00): ČR – Norsko

Sobota 7. července (14:00): ČR – Bulharsko

Neděle 8. července (12:45): ČR – Andorra

 

Ženy – mistrovství Evropy:

Pátek 6. července (12:45): ČR – Anglie

Sobota 7. července (10:15): ČR – Španělsko

Neděle: utkání o umístění

Nominace muži:

Brankáři: Petr Víšek, Patrik Malina

Hráči do pole: Michal Folejtar, Tomáš Huráb, David Radosta, Filip Vyhnal, Karel Fürbacher, Martin Boček, Pavel Stejskal, Miloslav Klíma

Nominace ženy:

Brankářky: Hedvika Vacíková, Barbora Sladká

Hráčky do pole: Michaela Čulová, Martina Folprechtová, Markéta Matějková, Barbora Pomijová, Karolína Dlouhá, Aneta Jungová, Veronika Pilousková, Veronika Pýchová