30. 11. 2018

Světový plážový fotbal byl k vidění v Praze na Pankráci

Na pražské Pankráci se během posledního listopadového víkendu divákům představili hráči plážového fotbalu v kategoriích U13, U18 a U20 a vrcholem dvoudenní akce bylo dvojutkání reprezentace ČR mužů a žen se Švýcarskem.

V nejmladší kategorii U13 zvítězil tým Sokol Kolovraty, který se radoval z triumfu nad mužstvy FC Tempo Praha a FC Háje JM.

V minitabulce o celkové vítězství klubů se střetly týmy Vesničani, SK Bosnia Online EU Teplice a reprezentační kádry U18 a U20. Po sobotních utkáních ve skupině pokračovali v neděli boje o medaile. V zápase o třetí místo se střetly týmy SK Bosnia Online EU Teplice a reprezentačního výběru U18. Zápas vyšel lépe reprezentantům, kteří se radovali z výhry 9:4. Finálový boj proti sobě svedl výběr U20 ČR a Vesničanů. Zápas měl dramatický a vyrovnaný průběh a vyzněl lépe pro tým Vesničanů, kteří porazili ČR U20 poměrem 7:4 a radovali se tak ze zaslouženého vítězství na turnaji.

Vrcholem víkendové akce bylo zcela určitě dvojutkání reprezentace mužů a žen, kteří nastoupili v přátelském utkání proti svým švýcarským protějškům.

První zápas proti sobě svedl muže, kteří se proti 4. týmu v Evropě dokázali prosadit hned pětkrát. Ani tento střelecký počin na vítězství nakonec nestačil a znamenal jen porážku 5:7.

To ženy vstoupily do zápasu mnohem lépe. Ještě několik minut před koncem utkání vedly 3:1. Nakonec se ale radovaly z vítězství 4:3 Švýcarky.

Nedělní odpoledne poté byla ve znamení odvet. Jako první proti sobě opět nastoupili muži, kteří tentokrát zvítězili 6:5. Na výkon a výsledek svých kolegů chtěly v závěrečném zápase turnaje navázat také ženy.

Bohužel, jejich snaha odčinit sobotní prohru z prodloužení vyšla naprázdno a reprezentantky se tak musely smířit s prohrou 1:5. Výkon reprezentačních mužstev zhodnotil předseda svazu plážového fotbalu pan Jan Dámec.

„Diváci mohli v Praze sledovat skvělý víkend s reprezentačními mužstvy ČR. Dorazil 2. a 4. nejlepší evropský tým, což je skutečně nádhera! Ženám se podařilo dotáhnout první utkání až do prodloužení a potrápit tak 2. tým Evropy. Dává nám to naději, že účast na Beach Games v San Diegu není utopií.

To muži udělali ještě lepší výsledek, když 8. tým světového žebříčku porazili v nedělním utkání 6:5. Premiérové zápasy juniorských týmů do 18 a 20 let nás všechny mile překvapili. Kluci ví, že tréninky a příprava má smysl a pokud odehrají více takových zápasů, zcela určitě se dostanou do velkého světa plážového fotbalu. Díky všem za spolupráci a předvedené výkony. Makáme dál!“

Další informace i odkazy na videa z jednotlivých zápasů najdete ZDE.