1. 7. 2020

Tomáš Vaclík vychytal stou nulu v kariéře

Gólman české fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík vstoupil do Klubu ligových brankářů. Stým ligovým čistým kontem pomohl Seville ve 33. kole španělské nejvyšší soutěže k vítězství 3:0 na půdě Leganésu.

Vaclík si musel počkat na jubilejní zápis dvě utkání. Po bezbrankovém domácím představení proti Barceloně totiž inkasoval v obou následujících zápasech s Valladolidem i Villarrealem.

Jednatřicetiletý gólman se stal 23. členem prestižního klubu určeného pro české a československé brankáře, kteří vychytali alespoň sto čistých kont v nejvyšších soutěžích.

Na hřišti Leganésu si Vaclík připsal tři zákroky a pomohl svému týmu prolomit čtyř zápasovou remízovou sérii. O vítězství andaluského celku rozhodl v prvním poločase dvěma brankami Óliver Torres, který tak zdvojnásobil svůj dosavadní gólový účet v La Lize. Pojistku přidal v 82. minutě střídající Munir El Haddadi.

Sevilla si upevnila čtvrtou příčku, zajišťující účast v Lize mistrů. Pět kol před koncem má náskok pět bodů na Getafe, to má ale o zápas méně. Leganés nevyhrálo pošesté v řadě a je předposlední.

Přehled členů Klubu ligových brankářů s minimálně sto čistými konty v nejvyšších soutěžích:

• 248 - Petr Čech, 164 - Jaromír Blažek, Jan Stejskal, 161 - Martin Vaniak, 142 - Luděk Mikloško, 135 - Dušan Kekéti, 132 - Alexander Vencel st., 131 - Jan Laštůvka*, 125 - Anton Švajlen, 119 - Jiří Sedláček, 118 - Antonín Kinský, Jaroslav Drobný*, 113 - Ladislav Maier, 112 - Viliam Schrojf, 109 - Matúš Kozáčik, Tomáš Poštulka, 107 - Ivo Viktor, Luboš Přibyl, 104 - Zdeněk Jánoš, 101 - Pavol Michalík, Michal Špit, 100 - Tomáš Grigar*, Tomáš Vaclík*. (Pozn.: hvězdičkou jsou označeni dosud aktivní hráči.)