1. 9. 2021

Třetí reprezentant ve West Hamu, Král zamířil do Londýna na hostování

Záložník Alex Král odešel ze Spartaku Moskva do West Hamu na roční hostování s povinnou opcí. V londýnském celku už působí další čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Právě oni představili novou posilu v krátkém videu na sociálních sítích.

"Mám velkou radost, že můžu Alexe přivítat ve West Hamu. Dodá konkurenci do středu zálohy. Je to další mladý a talentovaný hráč, u něhož cítíme velký potenciál. Myslíme si, že bude schopný přizpůsobit se požadavkům Premier League," řekl pro klubový web trenér David Moyes.

"Doufáme, že pro nás v průběhu sezony bude představovat cenný přínos, zejména s ohledem na náročnější program. Alex je dalším zavedeným reprezentantem České republiky. Věříme, že má podobné vlastnosti a hlad jako Tomáš a Vladimír," uvedl osmapadesátiletý Skot.

Král nastupoval v minulosti za Teplice a Slavii, odkud v srpnu 2019 přestoupil v přepočtu za 310 milionů korun do Spartaku. O zájmu anglických klubů se spekulovalo již v minulosti. Uplynulé mistrovství Evropy mu ale herně nevyšlo a nezdálo se, že by měl Spartak v létě opustit.

„Mám jen pozitivní pocity. Vždy jsem si přál přestoupit do Premier League a West Ham je momentálně jeden z top klubů v Premier League. Jsem moc rád, že se to povedlo a vyšlo to. Jsem také samozřejmě rád, že tam jsou i další kluci (Coufal, Souček), takže jen pozitiva,“ uvedl Alex Král v rozhovoru pro česká média.

Transfer se řešil během úterý, kdy se reprezentace přesouvala z Prahy do Ostravy, kde ji ve čtvrtek čeká zápas kvalifikace MS 2022 s Běloruskem. „Na telefonu jsem byl samozřejmě pořád, protože nebylo do poslední chvíle jasné, zda se to vůbec udělá a čekal jsem na informace. O tom, že se jedná, jsem se dozvěděl asi čtyři nebo pět dní zpátky. Bylo to vše moc rychlé, ale když si vzpomenu na své předchozí přestupy, tak se vždy dělaly v posledním týdnu přestupů, takže to není nic nového,“ pokračoval Král.

„Premier League je určitě mou vysněnou soutěží, vždy jsem si ji chtěl zahrát. Je to zároveň i zavazující, ale hrozně se na to těším,“ řekl třiadvacetiletý reprezentant.