Trenér Vrba nasadil do posledního utkání roku silnou základní sestavu se všemi oporami. Brankář Hruška jako obvykle v EL zastoupil jedničku Kozáčika. Za Beerševu od začátku nastoupil český útočník Pekhart. Do první velké šance se hosté dostali už ve třetí minutě. Řezník našel v šestnáctce Krmenčíka, jeho pohotovou ránu však vyrazil gólman Haimov. Nejlepší plzeňský střelec pak po uvolnění přes několik protihráčů netrefil branku.

V 29. minutě aktivnější lídr české ligy otevřel skóre. Kopicovu přihrávku Petržela v pokutovém území posunul na Lukáše Hejdu a nehlídaný stoper přízemní střelou překonal Haimova. Hapoel přidal a mohl brzy vyrovnat. Taha však po Pekhartově přistrčení v dobré pozici vypálil nad břevno a brankář Hruška vychytal Cuencu po samostatném úniku z pravé strany.

Krátce po pauze z přímého kopu Kopic sice obstřelil zeď, ale domácí gólman míč vyboxoval na roh. Plzeň si hlídala vedení a izraelského mistra do velkých šancí nepouštěla. Pouze Broun z dálky dvakrát minul Hruškovu branku. Plzeňští v závěru opět přidali a v 83. minutě skórovali podruhé. Střídající Čermák vyslal po křídle Řezníka, který našel v šestnáctce volného Tomáše Hořavu a ten propálil Haimova. Těsně před koncem mohl Hořava přidat ještě jeden gól, ale tentokrát z voleje vypálil jen do tyče.

"Hodně si to ťukali vzadu a snažili se držet balon, ale nebylo to pro ně moc účinné, nedostávali se do šancí. Myslím, že první část prvního poločasu jsme byli lepší, měli jsme tam gólovky a mohlo z naší strany padnout víc než jeden gól. Pak jsme je pustili po jedné standardce po naší chybě do dvou vyložených šancí a byli jsme rádi, že jsme poločas dohráli výsledkem 1:0. Druhý poločas jsme se soustředili spíš na defenzivu a zvládli jsme to dobře," řekl po utkání Tomáš Hořava.

Viktoria tak po domácí výhře 3:1 porazila Beerševu i venku. Celkem izraelské soupeře zdolala v pátém z šesti pohárových duelů. Svěřenci Pavla Vrby zároveň ukončili dlouhé čekání na venkovní pohárové vítězství, které trvalo dvanáct utkání a více než dva roky.

Úspěšný podzim v Evropské lize plzeňskému klubu vynesl přes 140 milionů korun. Západočeši se dozvědí jméno soupeře pro úvodní kolo play off při pondělním losu.

"Nemyslím si, že by to bylo tak lehké. Samozřejmě, že výsledek je pro nás velice dobrý, na druhou stranu přiznejme si, že v prvním poločase Beerševa několikrát mohla dát gól. My jsme v určitých fázích utkání ten výsledek víc bránili, ale podržel nás i brankář. Beerševa určitě hrála v prvním poločase velmi dobře. Doopravdy si myslím, že Steaua (FCSB) byla náš nejtěžší soupeř ve skupině. Jsem samozřejmě rád, že jsme dokázali uhrát tolik bodů, že nakonec jsme skupinu vyhráli. Určité zápasy nebyly jednoduché. V Bukurešti jsme prohráli, s Luganem jsme prohráli. Ale my jsme se zlepšovali a zlepšovali. Jak v české lize, tak v Evropské lize jsme v závěru měli velice dobrou formu, kterou jsme využili k tomu, že jsme získali tolik bodů," hodnotil plzeňské vystoupení v základní skupině trenér Pavel Vrba.

Skupina G:

Hapoel Beer Ševa - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 29. Hejda, 83. Hořava. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Kostadinov (všichni Mak.). ŽK: Einbinder, Broun, Taha - Hruška, Krmenčík, Limberský, Čermák.

Sestava Plzně: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (58. Pilař), Kolář (77. Čermák), Kopic - Krmenčík (89. Bakoš). Trenér: Vrba.

Konečná tabulka:

1.            Plzeň                        6              4             0             2             13:8       12

2.            FCSB                         6              3             1             2             9:7          10

3.            Lugano                        6              3             0             3             9:11       9

4.            Hapoel Beer Ševa      6             1             1             4              5:10       4