11. 1. 2017

Týdeník Gól: Rozhovor s Jaroslavem Plašilem

Jaroslav Plašil vyměnil reprezentační srazy za trenérskou praxi! I o tom mluví v rozhovoru, který přináší nové vydání týdeníku Gól.

V přípravě na loňské EURO ve Francii zarovnal jako čtvrtý český fotbalista stovku reprezentačních startů, ale přidal potom už jenom tři další, neboť bezprostředně po vyřazení ve skupině ukončil univerzální středopolař Jaroslav Plašil svoji dvanáctiletou úspěšnou kariéru v národním týmu.

Ve svém druhém francouzském domově však v dresu slavného Girondins Bordeaux dál pravidelně hraje v pětatřiceti letech jednu z nejlepších evropských lig. Paralelně s klubovými povinnostmi si však plní i ty trenérské, neboť docela překvapivě dokončuje studium tamní licence A!

Zimní přestávka není v Ligue 1 příliš dlouhá. Co jste během ní stihl?
„Přiletěl jsem na pár dnů do Česka, jak se říká, na otočku na Vánoce za rodiči, viděl jsem se i s oběma bratry a už pětadvacátého prosince jsem se vracel zpátky do Bordeaux. Měli jsme mít úvodní trénink na Silvestra, ale trenér ho posunul až na Nový rok.“

Kariéru hodláte uzavřít ve Francii nebo chcete zkusit angažmá třeba v zámoří?
„Ani na tohle nijak zvlášť nemyslím, mám do konce sezony smlouvu v Girondins, ve které je zakotvena i opce na další rok, pokud odehraji určitý počet soutěžních zápasů. Zatím ho nemám ještě splněný, ale pomalu se k této hranici blížím.“

Celý rozhovor s Jaroslavem Plašilem v novém vydání týdeníku Gól