Čeští mladíci si zajistili postup do další fáze ve druhém utkání s Ázerbájdžánem, který porazili 2:0. Dvě výhry ve dvou úvodních zápasech zaznamenali i hráči Norska, a tak se v posledním utkání mělo rozhodnout, který z týmů postoupí z prvního místa.

To se povedlo českým hráčům. V sestavě došlo pro třetí zápas k několika změnám, například střelec čtyř gólů v prvních dvou zápasech Vojtěch Wojatschke nastoupil až na posledních dvanáct minut. Jako střídající se do hry dostali také Adam Hložek či Antonín Svoboda.

A právě posledně jmenovaný hráč, jenž přišel na hřiště v 61. minutě, se prosadil střelecky v 69. minutě a rozhodl o těsném vítězství českého týmu.

"Více jak roční práce celého týmu přinesla úspěch v podobě devíti bodů a skóre 9:0 v kvalifikaci, což je určitě velký úspěch a motivace do další práce,“ uvedl po utkání trenér Václav Kotal.

Kvalifikace ME - 1. fáze

Norsko U17 – ČR U17 0:1 (0:0)

Branka: 69. Svoboda. ŽK: Vallotto, Maden. Rozhodčí: Pajac – Zobenica, Pulaj (Chorvatsko, Albánie).

Sestava ČR: Horníček - Matys, Hellebrand, Starý - Šilhart (86. Koželuh), Nováček (61. Hroník), Gedeon, Kurka - Šíp (78. Wojatschke), Sejk (61. Svoboda), Pech (61. Hložek)