16. 11. 2021

UJEP je ve své skupině suverénní a postupuje do čtvrtfinále

Hráči ústeckého celku zvládli úspěšně i své poslední utkání ve skupině, když si dokázali poradit s domácí hradeckou Karlovkou vítězstvím 8:2. Na druhém místě se umístila Univerzita Hradec Králové, která porazila pražskou VŠCHT 4:3.

UK HK byla před zápasem jednoznačný outsider, avšak ve druhé minutě šla do vedení. Soupeř dokázal v zápětí vyrovnat, nicméně soupeře v úvodu utkání rozhodně zaskočil, jak sám přiznal brankář UJEPu Petr Přibys. „Hradecká Karlovka byla nad očekávání nepříjemným soupeřem. Zároveň přišlo opravdu hodně fanoušků, kteří udělali skvělou atmosféru, za kterou si zaslouží poděkování,“ sdělil.

„Překvapivé to nebylo. V šatně jsme si řekli, že na ně vletíme, což se vydařilo. Zápas nakonec nedopadl podle plánu, ale začátek byl velmi dobrý,“ řekl střelec dvou branek domácích Ondřej Rataj. 

„První ročník hodnotíme skvěle, užili jsme si to a hlavně se ukázalo, že naše zápasy baví diváky, kteří tu vždy udělali perfektní atmosféru, za což jsme moc rádi,“ dodal.

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe, protože jsme dostali dva góly z naší nedůslednosti. Naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat, což nás uklidnilo a v kabině jsme si řekli něco k tomu, jak musíme vstoupit do druhé půle. To se nám podařilo a šli jsme do vedení. Bohužel se přihodila nemilá situace, kdy se nešťastně odrazil balon od obou tyčí, a soupeř šel do přečíslení, ze kterého následně vyrovnal. Měli jsme potom chvilkový výpadek, při kterém šel Hradec do vedení. Chtěli jsme to dotáhnout, protože si myslím, že jsme na soupeře měli,“ zhodnotil utkání Karel Pecha z týmu VŠCHT.

„Bylo to velice vyrovnané utkání. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli do vítězného konce a nedosáhli na druhou příčku ve skupině. Soupeřům musím pogratulovat, protože si to zasloužili. My jsme si to pokazili neefektivností v zakončení a nedůsledností v obraně. Stálo nás to dva zbytečné a rychlé góly,“ doplnil.

„Do příští sezony určitě potrénujeme a věřím, že to bude lepší. Už se těšíme na další ročník, do kterého přijdeme silnější. Za celou tuhle soutěž jsem moc rád, děkuji všem, kteří se na ní podílí, za to jak funguje,“ chválí soutěž a vyhlíží příští ročník.

Utkání hodnotil pozitivněji Michal Királyi z týmu hostí. „V první řadě bych chtěl za celý tým poděkovat našim fanynkám, které vážily cestu z Hradce Králové a svým povzbuzováním nás dotlačily až k vítězství. Vítězství to však bylo velmi těsné a kvalitní soupeř nám to velice znesnadňoval. Moc jsme si tenhle zápas užili, ostatně jako všechny v naší východočeské skupině. Mrzí nás, že to nestačilo na postup, ale vytvořili jsme v kabině bezva partu. Na tom budeme chtít v příštím ročníku UFL stavět a doufáme, že přilákáme ještě více fanoušků z UHK,“ prozradil.

 

UK HK - UJEP 2:8 (1:3)

Branky: 2. Rataj (Ševčík), 44. Rataj (Král) - 3. Novák (Chmelan), 7. Černý (Chmelan), 18. Černý (Plos), 26. Plos (Černý), 33. Chmelan (Růžička), 43. Plos (Růžička), 48. Bechyně (Plos), 49. Chmelan (Hora) Rozhodčí: Pivoňka - Schmeiser Diváci: 120

UK HK: Rott - Ševčík, Müllerová (K), Takeda, Veselý, Voříšek, Mutale, Král, Horáček, Rataj Trenér: Bezouška

UJEP: Prřibys - Růžička, Chmelan (K), Novák, Plos, Černý, Bechyně, Hora Trenér: Jurkovič

 

VŠCHT - UHK 3:4 (2:2)

Branky: 23. Křížek (Pecha), 25. Pecha, 34. Stankuš (Adámek) - 4. Ptáček (Svoboda), 14. Kretschmer (Nosek), 37. Királyi (Koudela), 44. Svoboda (Lehký) Žlutá karta: Lehký Rozhodčí: Dragoun - Lafek Diváci: 50

VŠCHT: Jeřábek - Křížek, Adámek, Tetour (K), Sýs, Stankuš, Pecha, Horák, Laba, Klingel, Jančík Trenér: Tetour

UHK: Lehký - Pekař, Királyi (K), Kutý, Šindelář, Nosek, Kretschmer, Koudela, Svoboda, Ptáček, Hanuš, Mykalyna Trenér: Janiš

 

Autor: Martin Boška