22. 1. 2023

Václav Černý gólem pomohl k výhře Twente nad Utrechtem

Reprezentační ofenzivní fotbalista Václav Černý se podílel jednou brankou na vítězství svého Twente nad Utrechtem v rámci 17. kola nizozemské nejvyšší soutěže.

Václav Černý nastoupil do domácího zápasu proti Utrechtu v zahajovací sestavě a v první minutě nastavení úvodního poločasu otevřel skóre po přihrávce od Zerroukiho, když si navedl míč z pravé strany na střed pokutového území a levou nohou prostřelil hostujícího brankáře.

Černému a spol. se podařilo v 64. minutě přidal druhý gól zápasu, když se prosadil Virgil Misidjan. Václav Černý opustil hřiště v 89. minutě, kdy jej nahradil Rots.

Twente zaznamenalo v sedmnáctém utkání aktuálního ligového ročníku jubilejní desátou výhru. Jako poslední tým z celé soutěže navíc na svém kontě má méně než deset inkasovaných branek - momentálně má Twente skóre 28:9 a je na čtvrtém místě se ziskem 34 bodů, o bod před Ajax, čtyři body za vedoucím Feyenoordem.

Na rozdíl od Václava Černého, druhý český reprezentant v kádru Twente Michal Sadílek tentokrát do utkání nezasáhl.

Pro Václava Černého to byl pátý ligový gól sezóny, čekal na něj od září minulého roku, kdy se na přelomu srpna a září trefil během čtyř dnů shodně dvakrát do sítě Excelsioru a PSV Eindhoven.