Při první větší šanci v Seville domácí Jules Koundé těsně minul, poté francouzský obránce po přímém kopu Lionela Messiho zastoupil Vaclíka a míč vyhlavičkoval nad branku. Jinak si mužstva v úvodní půli na prázdném stadionu moc příležitostí nevytvořila.

Krátce po změně stran Barcelonu podržel gólman Marc-André ter Stegen proti střele Lucase Ocampose. Vaclík v 73. minutě další Messiho přímý kop vytáhl nad břevno a poté reprezentační jednička jen sledovala, jak Luis Suárez z voleje těsně přestřelil.

Domácí bez větších problémů přežili i závěrečný tlak Katalánců a Vaclík si připsal 11. čisté konto v ligovém ročníku. Sevilla posedmé za sebou v soutěži neprohrála, ale remizovala ve třetím z posledních čtyř kol.

"Byl to dobrý týmový výkon a jsem moc rád za čisté konto a cenný bod. Zbývá ještě osm zápasů a musíme dál pracovat. Už nyní se koncentrujeme na pondělní zápas ve Villarrealu, který je ve velmi dobré formě," uvedl po klubový web po zápase Vaclík.

Sevilla po restartu LaLigy porazila v městském derby Betis 2:0 a remizovala 1:1 v Levante. Po neúplném 30. kole je na třetím místě, deset bodů za první Barcelonou.