Plzeň inkasovala první gól hned ve třetí minutě, kdy se prosadil Edin Džeko. Ten samý hráč vstřelil druhý gól zápasu pět minut před přestávkou a hattrick zkompletoval v nastavení druhého poločasu. Třetí a čtvrtý gól vstřelili Kluivert a Ünder.

Čeští šampióni jsou ve skupině G s jedním bodem na posledním místě. Se čtyřmi body tabulku vede CSKA. Madridský obhájce trofeje má stejně jako AS tři body.

Na Stadio Olimpico se blýskl hattrickem Džeko. Bývalý útočník Teplic dal Plzni tři góly už před dvěma lety v domácím duelu Evropské ligy (4:1). Další góly italského favorita vstřelili Cengiz Ünder a Justin Kluivert. Český útočník Patrik Schick za AS odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Viktoria vyrovnala nejvyšší porážku ve skupině elitní soutěže ze stadiónu Bayernu Mnichov před pěti lety. Svěřenci Pavla Vrby odehrají další utkání v LM za tři týdny na hřišti Realu Madrid.

Utkání 2. kola Ligy mistrů, skupiny G:

AS Řím - FC Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)

Branky: 3., 40. a 90.+2 Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert. Rozhodčí: Raczkowski - Obukowicz, Listkiewicz (vš. Polsko). ŽK: Schick - Hejda. Diváci: 41.243.

AS Řím: Olsen - Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov (74. Luca Pellegrini) - Cristante, N'Zonzi - Ünder (74. Schick), Lorenzo Pellegrini (74. Zaniolo), Kluivert - Džeko. Trenér: Di Francesco.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Zeman (71. Ekpai), Hořava (64. Kolář), Kovařík - Krmenčík (78. Řezníček). Trenér: Vrba.