Západočeši, kteří prošli do dalších bojů díky dvěma výhrám 2:1 nad Šeriffem Tiraspol, začnou dvojzápas na hřišti soupeře v Baku ve středu 17. srpna. Odveta v Doosan Areně je na programu o týden později.

Karabach při postupech přes Lech Poznaň a Curych těžil hlavně z domácích vítězství, tentokrát ale poprvé v předkolech uspěl i venku. V sedmé minutě se trefil záložník Zoubir a v 54. a 78. minutě přidal další dvě trefy útočník Wadji. Skóre v závěru už jen zkorigoval Traoré.

Svěřenci kouče Gurbana Gurbanova nastříleli popáté z posledních šesti soutěžních zápasů alespoň dvě branky a zahrají si s Plzní o historicky druhou účast v hlavní fázi Ligy mistrů. V ročníku 2017/18 získali ve skupině s AS Řím, Chelsea a Atléticem Madrid dva body.

S Karabachem si už Plzeň v kvalifikaci milionářské soutěže zahrála. V roce 2016 přes něj ve 3. předkole přešla po remízách 0:0 a 1:1 díky pravidlu o vyšším počtu branek venku, které už nyní neplatí. Ve stejné sezoně se s Karabachem utkal i Liberec ve skupině Evropské ligy a venku remizoval 2:2, doma zvítězil 3:0. České kluby v žádném z deseti zápasů s ázerbájdžánskými soupeři v soutěžích UEFA neprohrály.

Karabach hraje domácí utkání v Baku, kde se může v evropských pohárech pravidelně opřít o podporu zhruba 30 tisíc diváků. Vítěz osmi z posledních devíti ročníků ázerbájdžánské nejvyšší soutěže udržel stoprocentní domácí bilanci i sobotní výhrou 3:1 nad týmem Sabail na úvod ligové sezony.

Program odvet 3. předkola se obešel bez větších překvapení. Benfica Lisabon potvrdila domácí vítězství 4:1 triumfem 3:1 na hřišti dánského Midtjyllandu. Za portugalský velkoklub odehrál závěrečnou čtvrthodinu bývalý slávista Alexander Bah. Benfica změří síly s Dynamem Kyjev, které přišlo ve Štýrském Hradci o náskok 1:0 z prvního duelu, dvěma góly v prodloužení ale výsledek otočilo.

Po úvodní porážce 0:2 se povedl obrat glasgowským Rangers, kteří doma porazili 3:0 překvapení uplynulé sezony belgické ligy Saint-Gilloise. Skotský celek se o postup do hlavní fáze utká s PSV Eindhoven. Souboj nizozemského týmu ve šlágru 3. předkola proti Monaku dospěl po dramatickém průběhu za stavu 2:2 do prodloužení, které rozhodl ve 109. minutě hlavou kapitán De Jong.

Další dvojice play off tvoří Bodö/Glimt - Dinamo Záhřeb, Maccabi Haifa - Crvena zvezda Bělehrad a FC Kodaň - Trabzonspor.