25. 4. 2022

Vydra rozhodl o výhře Burnley nad Wolverhamptonem

Útočník Matěj Vydra rozhodl ve 34. kole anglické ligy gólem o vítězství Burnley 1:0 nad Wolverhamptonem. Tým trenéra Mikea Jacksona se díky druhé výhře za sebou posunul v neúplné tabulce ze sestupového pásma na 17. místo o dva body před Everton. 

Devětadvacetiletý Vydra, který vynechal část sezony kvůli operaci tříselné kýly a následnému zranění lokte, se prosadil podruhé v této ligové sezoně. V utkání nejprve obdržel po půl hodině hry žlutou kartu. V 62. minutě si naběhl na Weghorstovu přihrávku a překonal brankáře Sá.

"Poprvé jsem v sezoně skóroval na hřišti Chelsea a byl to důležitý gól. Tenhle je ale ještě důležitější. Není však důležité, kdo se trefí, musíme hlavně vstřelit víc branek než soupeř a získávat tři body," řekl Vydra po utkání BBC.

Českého útočníka o devět minut později nahradil na hřišti Lennon. Burnley cenné vítězství udrželo a bodovalo v lize potřetí za sebou. "Posledních deset minut jsem byl hodně nervózní. Odpočítával jsem čas a modlil se, abychom to dotáhli. Mám z téhle výhry radost," doplnil Vydra.