27. 4. 2017

Vyvrcholení MOL Cup: Finálovou bitvu hostí Olomouc

Dějištěm finálového zápasu letošního ročníku fotbalového MOL Cupu bude Olomouc. Andrův stadion tak 17. května od 17:30 uvidí „moravsko-slezskou“ bitvu mezi Zlínem a Opavou. Los v sídle FAČR rozhodl o tom, že v roli domácího týmu bude vystupovat SFC Opava, účastník Fotbalové národní ligy, který na cestě do finále zdolal už čtyři celky z ePojisteni.cz ligy - Slovácko, Plzeň, Brno a naposledy v semifinále Mladou Boleslav.

Přestože původně měl duel hostit některý z pražských stadionů, vedení Fotbalové asociace České republiky po zkompletování finálové dvojice původní záměr přehodnotilo a volba padla právě na olomoucký stadion. Ten hostil finále domácí pohárové soutěže poprvé v roce 2005.

„Chtěli jsme jednoznačně vyjít vstříc oběma klubům stejně jako jejich fanouškům, pro které je Olomouc velmi dobře dostupná. Slibujeme si od tohoto rozhodnutí samozřejmě také skvělou atmosféru a kulisu na Andrově stadionu. Vedení asociace tímto zároveň velmi děkuje za vstřícné gesto vedení SK Sigma Olomouc, které pomohlo pořádání finálového utkání MOL Cupu právě na Hané,“ uvedl Michal Jurman, ředitel oddělení komunikace FAČR.