1. 6. 2017

Vzdělávací program rozhodčích Ústeckého KFS 2016/2017

V průběhu zimní přestávky a jarní části soutěžního ročníku 2016/2017 se uskutečnil čtvrtý ročník Vzdělávacího programu Ústeckého KFS, projekt financovaný z prostředků Konvence UEFA.

Vybraní mladí rozhodčí z listiny Ústeckého KFS absolvovali 4 semináře a 19 tréninků.

Náplní seminářů byly přednášky na různá témata a rozbory herních situací.

Část seminářů vedl lektor pravidel fotbalu ÚKFS Michal Kapoun a byla zaměřena na přípravu rozhodčího, strategii a taktiku řízení utkání, řízení rozhodcovského týmu, komunikaci v práci fotbalového rozhodčího, konflikty a strategie řešení, typologii hráčů a herní systémy a hodnocení a rozvoj rozhodčích.Tyto přednášky byly prokládány i rozbory herních situací nejen z výukového materiálu FAČR, ale i z krajských soutěží pod vedením instruktora rozhodčích Miloše Vitnera. Do těchto rozborů se aktivně zapojili všichni přítomní rozhodčí.

V jedné části se rozhodčí také „teoreticky“ zabývali společně s fitness instruktorem Janem Davignonem celkovou fyzickou přípravou rozhodčího. Ten si pro rozhodčí připravil i 19 různě zaměřených tréninků.

Tradičně jeden celý seminář se konal na hrací ploše v Chuderově u Ústí nad Labem. Program zajišťovali instruktoři rozhodčích FAČR Pavel Orel a Miloš Vitner a fitness instruktor Jan Davignon. Rozhodčí absolvovali na hrací ploše mimo jiné mnoho zajímavých praktických cvičení.

Podle pozitivních reakcí zúčastněných bude chtít KR ÚKFS v těchto seminářích pokračovat i v dalších letech a snažit se vychovávat rozhodcovské osobnosti pro náš fotbal.

Fotogalerie: http://krukfs.rajce.idnes.cz/Vzdelavaci_program_rozhodcich_UKFS_2017_4.rocnik/