Přítomni: J. Honěk, J. Hora, L. Gryc, L. Drobný, V. Vaněk

Zahájení:

Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy KR s programem zasedání.

Došlá pošta:

Došlé omluvy rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

Vyhodnocení odehraných utkání VARTA futsal ligy a 2. lig v období 8. 12. – 3. 3. 2019

Utkání SK Slavia Praha - Interobal Plzeň (16. kolo VARTA futsal ligy)
KR se zabývala situací z 6. min. uvedeného utkání, kdy se rozhodčí p. Řeháček dopustil jasné chyby, když nařídil PK (po konzultaci s R jej poté odvolal) za hru rukou domácího hráče. Po zhlédnutí videozáznamu KR konstatuje, že míč zasáhl levý bok a ne ruku bránícího hráče, a proto bylo nařízení PK chybné.
KR respektuje hodnocení rozhodčího p. Řeháčka známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo 1. VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení.

Vyjádření KR k námitce:
Kapitán družstva Slavie vznesl po utkání námitku tohoto znění: ''Po zaznění klaksonu na konci utkání letěla věc z plzeňské lavičky do hlediště nedaleko slávistických fanoušků“.
Na dostupném videozáznamu po skončení utkání hráč Plzně nakopl levou nohou věc, která letěla směrem k brance nikoliv do hlediště, tedy nedošlo k ohrožení diváků.

Utkání FC Rapid Ústí nad Labem - Pampuch Liberec (15. kolo 2. ligy Západ)
KR se zabývala výkonem rozhodčího p. Košťála a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 40. minutě nenařídil 2. PK ve prospěch hostujícího družstva, za nedovolený zákrok D91vůči brankáři hostů při odkopu míče brankářem, kdy byl stav 6:4 v čase 39.10.
KR respektuje hodnocení rozhodčího p. Košťála známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo 1. VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení.

KR se zabývala výkonem rozhodčího p. Šmída a konstatuje, že se rozhodčí dopustil jasné chyby, když ve 40. minutě nenařídil 2. PK ve prospěch hostujícího družstva, za nedovolený zákrok domácího hráče, který při dohrávání souboje přišlápl nohu protihráči, kdy byl stav 6:4 v čase 39.25.
KR respektuje hodnocení rozhodčího p. Šmída známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo 1. VFL a 2. ligy a uděluje 0,5 ZB do komplexního hodnocení.

Organizační záležitosti:

1. KR žádá rozhodčí o včasné zasílání zápisů o utkání. Apeluje zvláště na rozhodčí Plzáka a Krupu, u kterých to není jediný případ.

Termín příštího zasedání KR je plánován na 20. 3. 2019 v Praze.