Svěřenkyně Zdeňka Slámy tak na Women´s Euro Beach Soccer League končí na konečném 6. místě.

Po volné sobotě naskočily holky do utkání hodně motivovaně. Vyšel i vstup do utkání, hned ve 2. minutě nastřelila kapitánka Markéta Matějková z přímého kopu tyčku ukrajinské branky. O chvíli později se do další velké šance dostala Martina Folprechtová.

Jeden z klíčových momentů utkání přišel v závěru první třetiny. Patnáct vteřin před koncem rozhodčí odpískal spornou ruku Karolíny Dlouhé ve vápně a nařídil penaltu. Bára Sladká vytasila skvělý zákrok stejně jako proti Angličankám, jenže sudí nechal pokutový kop opakovat kvůli přešlapu. Druhý pokus Tychonovové už byl úspěšný.

Ve druhé třetině dostala poprvé na turnaji a dokonce vůbec poprvé v reprezentaci prostor mezi třemi tyčemi Gabriela Frolíková. Premiéra se jí povedla na výbornou, za 12 minut neinkasovala ani jednou a připsala si několik důležitých zákroků, kterými podržela český tým v boji o výhru.

Šance byly i na druhé straně. Jak Míša Jablončíková, tak Veronika Pýchová ale ztroskotaly na brankářce Ukrajiny. I ve třetí třetině toužil český tým po srovnání zápasu. Do dvou slibných příležitostí se dostala Kateřina Slavíková, hlavou to zkoušela znovu Verča Pýchová. Do ukrajinské branky ale nepadlo nic…

Na druhé straně přišlo naopak potvrzení výhry. Chrystiuková se ve velké šanci ještě neprosadila, tři minuty před koncem už ale přesně pálila Klipačenková. Výhru 2:0 si už Ukrajina pohlídala. Češky v Nazaré prohrály všechny tři zápasy, ve kterých vstřelily jediný gól a celkově končí na 6. místě.