"Ševci" jsou druhým klubem z nejvyšší soutěže, jenž byl v tomto pohárovém ročníku vyřazen. Před Zlínem už v prvním kole senzačně vypadly Pardubice. Prvoligový nováček podlehl diviznímu Kolínu po penaltovém rozstřelu.

V Ústí nad Orlicí ve 30. minutě otevřel skóre Chleboun a outsider už nejtěsnější náskok udržel. Zlínu, který se v neděli představí v rámci čtvrtého ligového kola na Spartě, k odvrácení blamáže nepomohlo ani čtyřnásobné poločasové střídání.

Ostrava porazila divizní Frenštát pod Radhoštěm vysoko 4:0. Dvakrát se trefil Zajíc, po gólu přidali střídající Šašinka s Tetourem. Baník si spravil chuť po nepovedeném vstupu do ligové sezony, v níž za tři kola uhrál jen dva body.

Mladá Boleslav zdolala třetiligovou Hostouň 1:0 a po třech ligových porážkách poprvé v sezoně uspěla. O triumfu Středočechů rozhodl ve 32. minutě Drchal premiérovým soutěžním gólem po příchodu na hostování ze Sparty.

Bohemians zvítězili ve Velvarech 2:0. Už ve druhé minutě otevřel skóre Květ, po hodině hry přidal pojistku "Klokanů" Novák.

Karviná neměla problém v Hlubině a soupeře z krajského přeboru deklasovala 6:0. Dva góly hostů vstřelil Haša, jednou se prosadili Jursa, Guba, Herc a Smrž.

V druhém kole ze soutěže odstoupilo 17 celků z třetí ligy a níže kvůli povinným testům na koronavirus v zápasech s profesionálními kluby a hrozbě karantény pro celé mužstvo. Z prvoligových týmů prošly bez boje do dalšího kola Brno, České Budějovice, Příbram, Olomouc, Opava, Slovácko a Teplice. Pětice zástupců v evropských pohárech se představí až ve třetím kole.

Los třetího kola proběhne ve čtvrtek 24. září.