Zlínský trenér Páník dal poprvé šanci náhradnímu brankáři Zlámalovi a zamíchal se sestavou i na několika postech v poli. Osmý tým třetí ligy z Písku vzdoroval FC Fastav Zlín téměř celý první poločas a dostal se i do několika slibných šancí. Jenže žádnou neproměnil a ve 40. minutě po Bartolomeuově přihrávce snadno doklepl míč do domácí sítě Diop. V 58. minutě pak Bartolomeu vystřelil z dálky sám a jeho pokus zapadl pod břevno písecké branky.

Také v druhém středečním zápase potvrdil roli favorita prvoligový tým, když 1.FC Slovácko vyhrálo na hřišti druholigového FK Ústí nad Labem 2:0. Moravané o svém vítězství rozhodli až v druhém poločase, kdy se v rozmezí sedmi minut trefili Daníček a Petr.

Také lídr první fotbalové ligy FC Viktoria Plzeň zvládl vstup do domácího poháru. Ve třetím kole porazil 4:1 finalistu minulého ročníku a vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže Opavu, které tak oplatil vyřazení v osmifinále z loňského října.

Už ve třetí minutě se Viktoria radovala, když Řezníček hlavou vstřelil první soutěžní gól v dresu Plzně. V 16. minutě domácí zvýšili náskok díky Pilařovi. Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a dočkali se také v 59. minutě kontaktního gólu Smoly. Deset minut před koncem mohl vyrovnat Puškáč, Hruška byl ale u míče včas. Téměř vzápětí tak Plzeň dvěma trefami definitivně rozhodla o postupu. Nejprve Řezníček předložil míč ve vápně volnému Bakošovi a poté skóroval sám po Čermákově pobídce.

Plzeň na domácí scéně neprohrála od 23. dubna, kdy podlehla 0:2 na hřišti pražské Sparty.