21. 7. 2021

Zveme vás na Final Four Fortuna Beach Soccer League!

Základní část Fortuna Beach Soccer League je už kompletně dohraná. Triumf slaví Ladronka, která si v úterním utkání poradila s Bohemians 7:4 a zajistila si tak triumf v základní části soutěže. Poslední zápas také rozhodl o složení semifinálových dvojic.

Šest týmů, 15 zápasů, čtyři postupující. Fortuna Beach Soccer League 2021 má za sebou základní část, před námi je vrchol sezony – Final Four. O titul mistra ČR v plážovém fotbale se v neděli 25. července utkají vítěz základní části BS Ladronka Praha, úřadující mistr BS Bohemians 1905, poslední finalista BS Slavia Praha a poprvé v historii také tým BS Villagers Uherské Hradiště.

Fortuna Beach Soccer League se letos hraje poprvé v nové Beach-aréně v Radlické ulici v Praze. Skvěle připravený areál nabídl v průběhu základní části parádní podívanou, o kterou se postaralo všech šest mužstev.

Nejlépe si v základní části vedla Ladronka, která dokázala vyhrát všech pět zápasů (jednou po prodloužení, jednou na penalty). Hlavní hvězdou letošní ligy je zatím jednoznačně Tomáš Huráb, který v pěti zápasech dokázal nastřílet neuvěřitelných 20 gólů! Dlouholetý reprezentant je jednoznačně nejlepším střelcem soutěže.

Ve výborně formě se letos prezentují také „Vesničani“. Tým z Uherského Hradiště si při úvodním víkendu vyšlápl na Slavii, kterou srazil rozhodujícím gólem v úplně poslední vteřině. Villagers dokázali porazit i oslabené Bohemians, jedinou prohru jim uštědřila jen Ladronka, navíc až po prodloužení.

Soupeřem Villagers v nedělním semifinále bude loňský mistr Bohemians. „Klokani“ zvládli první dva zápasy za šest bodů, následně zamířili na Euro Winners Cup do Portugalska, kde předvedli skvělé výkony a probojovali se do play off. Kvůli komplikacím při návratu nicméně základní část musel dohrát rezervní tým, který si i také vedl skvěle.

Až na čtvrtém místě skončila překvapivě Slavia. Mistr z roku 2019 a loňský finalista se protrápil především prvním hracím víkendem. „Sešívaní“ postupně padli s Villagers (3:4), Bohemians (4:5) a Ladronkou (6:7 po penaltách). Postup do Final Four si zajistili až dvěma výhrami v posledních dvou zápasech.

Final Four se hraje v neděli 25. července od 10 hodin. Na programu jsou dvě semifinále, zápas o 3. místo a finále. V areálu je možné zhlédnout nejlepší tuzemské hráče, vyzkoušet si dovednosti ve fotbalovém parku, občerstvit se či relaxovat.

Letos se i kvůli olympijským hrám v Tokiu nebude Final Four vysílat v přímých přenosech na ČT Sport. Všechny zápasy budou vysílány znovu na Twitchi. Pokud si ale chcete užít prvotřídní zážitek, přijeďte přímo na místo. Těšíme se na vás!